سَر زدن (دیدن) برنامه نویسی طراحی وب

سَر زدن (دیدن): برنامه نویسی طراحی وب مشاهده دانلود برنامه آموزشی پروژه طراحی آموزش

گت بلاگز اخبار پزشکی در دبیرستان‌ها، D&quot، لزوم ارایه شیر غنی شده است در دبستان‌ها ، آغاز توزیع سراسری ویتامین &quot

مدیر دفتر اصلاح تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اعلام توزیع مکمل ویتامین D در تمام دبیرستان‌های کشور جهت پیشگیری از عوارض ناشی از کمبود این ویتامین در دانش‌آموزان،

در دبیرستان‌ها، D&quot، لزوم ارایه شیر غنی شده است در دبستان‌ها ، آغاز توزیع سراسری ویتامین &quot

آغاز توزیع سراسری ویتامین "D" در دبیرستان ها/لزوم ارایه شیر غنی شده است در دبستان ها

عبارات مهم : آموزش

مدیر دفتر اصلاح تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اعلام توزیع مکمل ویتامین D در تمام دبیرستان های کشور جهت پیشگیری از عوارض ناشی از کمبود این ویتامین در دانش آموزان، در عین حال بر توزیع شیر غنی شده است با این ویتامین در مدارس ابتدایی تاکید کرد.

دکتر زهرا عبداللهی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که امسال هم برنامه مکمل یاری ویتامین D در دبیرستان های کشور مطابق سال های گذشته ادامه دارد، گفت: جهت پیشگیری از کمبود ویتامین D که پیامدهای سلامتی متعددی بر سلامت دانش آموزان دارد، برنامه مکمل یاری ویتامین D در تمام دبیرستان های دخترانه و پسرانه کشور طی تفاهم نامه ای که میان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش منعقد شده، از سال ۱۳۹۳ اجرا می شود.

در دبیرستان‌ها، D&quot، لزوم ارایه شیر غنی شده است در دبستان‌ها ، آغاز توزیع سراسری ویتامین &quot

وی ادامه داد: هر دانش آموز ماهانه یک عدد مکمل ۵۰ هزار واحدی ویتامین D به مدت ۹ ماه در سال تحصیلی در مدرسه دریافت می کند؛ چراکه کمبود ویتامین D با عوارضی مانند کم کردن جذب کلسیم و اختلال در رشد اسکلتی، کوتاه قدی، زیاد کردن خطر مبتلا شدن به نرمی استخوان و پوکی استخوان، زیاد کردن خطر مبتلا شدن به بیماری های اتو ایمیون مثل ام اس، آسم و آلرژی، دیابت، سرطان ها و بیماری های قلبی – عروقی همراه هست. علاوه بر مصرف ماهانه یک عدد مکمل ویتامین، استفاده از نور مستقیم آفتاب به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در روز نیز توصیه می شود.

عبدالهی تاکید کرد: ویتامین D در منابع غذایی به قدر کافی وجود ندارد. خوشبختانه در حال حاضر با همکاری صنایع لبنی، شیر غنی شده است با ویتامین D در دسترس واقع شده است است و جهت استفاده دانش آموزان نیز شیر توزیعی در مدارس باید از نوع غنی شده است با ویتامین D باشد.

مدیر دفتر اصلاح تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اعلام توزیع مکمل ویتامین D در تمام دبیرستان‌های کشور جهت پیشگیری از عوارض ناشی از کمبود این ویتامین در دانش‌آموزان،

وی عنوان کرد: در سال گذشته در ۱۴ استان کشور شیر غنی شده است با ویتامین D در مدارس توزیع شد. با توصیه دفتر اصلاح تغذیه جهت تامین ویتامین Dدانش آموزان مدارس ابتدایی که تحت پوشش برنامه مکمل یاری ویتامین D قرار ندارند، مورد نیاز است در تمامی استان ها توزیع شیر غنی شده است در اولویت قرار گیرد. همچنین آموزش معلمان، مراقبان بهداشت مدارس، دانش آموزان و اولیاء آنها به وسیله کارشناسان تغذیه شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت و در قالب طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت انجام می شود.

واژه های کلیدی: آموزش | سلامت | برنامه | بهداشت | سلامتی | ویتامین | ویتامین | دبیرستان | وزارت بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz